HYDROBZDURA

Plebiscyt, w którym czytelnicy bloga Świat Wody wybierają wodną bzdurę – wypowiedź, działanie czy produkt z objawionych w danym roku.

O plebiscycie

Woda występuje na naszej planecie we wszystkich stanach skupienia i jest wszędzie dookoła nas jak i w nas, więc wydawać by się mogło, że powinniśmy mieć o niej sporą wiedzę. Jednakże ze względu na jej powszechność, zdobycie wiedzy o wszystkich aspektach wody nie jest łatwe. Nie zwalania to oczywiście z wypowiadania czy tworzenia wodnych bzdur. Żyjemy w czasach, w których pomimo szerokiego dostępu do różnych treści, w tym naukowych, częściej można trafić na bzdurę niż na rzetelną informację, a prostowanie bzdur zajmuje więcej czasu niż ich powstanie. Ten plebiscyt ma na celu wskazanie HydroBzdur w danym roku i ich rzetelne wyjaśnienie.

Plebiscyt powinien skłonić nas wszystkich do refleksji, żeby nie pleść trzy po trzy, ale umieć przyznać się, że tego akurat nie wiem, więc sprawdzę lub doczytam. Nikt nie jest nieomylny, nikt nie jest chodzącą bazą danych. I nawet jak się popełni jakąś HydroBzdurę, to trzeba umieć się do tego przyznać i poprawić.

Pomysł narodził się na przełomie marca i kwietnia 2020 roku. W tym samym roku wielokrotnie, głównie na FB poprawiałem wodne omyłki. Część osób czy organizacji po mojej reakcji poprawiała materiały i teksty, inne pozostawały bez efektu, a niektórzy dalej brnęli w te HydroBzdury. To spowodowało, że pomysł postanowiłem wdrożyć w życie.

Sam też nie jestem nieomylny, więc jak ja popełnię wodną bzdurę to mnie poprawcie, a ja wprowadzę korektę informując o tym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: